Szeptemberben várhatóan megjelenik az új igazgatói pályázati felhívás.


A Lendvai Egészségház igazgatói pozíciójára kiírt második pályázat sajnos nem hozott eredményt. Az intézeti tanács június 16-i ülésén foglalkozott a kérdéssel, de végül nem találták meg a megfelelő jelöltet.

Mint ismeretes, az első körben Sekereš Natalija családorvos nem kapta meg az alapító községek egyöntetű támogatását, így a tanács márciusban új pályázatot írt ki a közintézmény vezetésére. A második kiírásra hárman jelentkeztek. Az eljárás során, melyben hiánypótlásra is felszólították a jelölteket, ketten visszaléptek, az ülésen így a harmadik jelölt ügyében hoztak döntést, amelynél még korábban a háromtagú pályázati bizottság felfigyelt arra, hogy a végzettség nem felelt meg a törvényi előírásoknak. Erről kikérték a véleményt az illetékes szervtől is. Mivel az adatok védelmére vonatkozó törvényre hivatkozva a jelölt kérte a nevének titokban tartását, amit az információs biztos jóváhagyott, a tanács zárt ajtók mögött tárgyalt az ügyről. A tanács végül határozatba foglalta, hogy P.L. (a jelölt nevének kezdőbetűit lehet nyilvánosan használni) nem felel meg az igazgatói tisztség betöltéséhez előírt követelményeknek, így a második körben sem neveztek ki igazgatót a közintézmény élére.

Jerebic Alojz tanácselnök a lapunknak adott nyilatkozatában elárulta, hogy a következő pályázati kiírásra a nyár végén, szeptemberben számíthatunk. Ezt megelőzően azonban aktívan dolgoznak a megfelelő új jelölt felkutatásán. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy az újonnan életbe lépett egészségügyi tevékenységekről szóló törvény szigorúbb elvárásokat támaszt az intézményvezetői pozíció betöltésével kapcsolatban.

A Lendvai Egészségház irányítását továbbra is Nagy Rožman Mojca megbízott igazgató látja el.

Related posts