Az ország különböző pontjain csökkent az aszály mértéke, és bizonyos területeken teljesen megszűnt a vízhiány.

A hétfőn beköszöntő hidegfront szinte az egész országot viharos széllel, záporokkal és zivatarokkal sújtotta, azonban a gyorsan mozgó csapadékból sok helyen még 5 millimétert sem regisztráltak. Kedden a helyzet tovább súlyosbodott, hiszen áztató esők és néhány helyen felhőszakadás is várható volt. Szerdán a csapadékos időjárás tovább folytatódott, különösen a Duna keleti partján, ahol jelentős mennyiségű csapadék hullott. Az elmúlt napok összesítve 10-50 milliméter közötti csapadékot hoztak, de a nyugati és északnyugati területeken, valamint a nagyobb felhőszakadásokat elszenvedett zónákban 50-80 millimétert is mértek.
Az elemzés alapján kijelenthető, hogy az ország területén általánosan csökkent a mezőgazdasági aszály mértéke, sőt, több helyen, különösen a Dunántúlon, a probléma szinte teljesen megszűnt. Ott, ahol 40-50 millimétert elérő csapadék hullott, a talaj felső rétege alaposan átnedvesedett, sőt, egyes helyeken akár egy méteres mélységig is. Mindazonáltal a Dunántúl keleti szakaszán, valamint a délkeleti és keleti országrészben a talaj továbbra is aggasztóan száraz maradt.
A Dunántúlon a hőmérséklet már hétfőn kezdett csökkenni, míg a keleti határvidéken ez a visszaesés csak szerdára érkezett meg. Ekkor a nappali hőmérséklet csupán 18-23 Celsius-fok között alakult, ami már érezhetően hűvösebb időt jelentett.
Az őszi vetések a csapadékhiány következtében a megszokott időpontnál korábban értek be. Jelenleg zajlik az aratás, de a még le nem aratott területeken a heves zivatarok súlyos károkat okoztak.
A nyári növényeket erősen megviselte a csapadékhiány, így az állományok zöld tömege jóval alatta marad az ilyenkor megszokott szintnek, a levelek pedig alulról már elkezdtek száradni. A kukorica több helyen már a címerhányás fázisában van, míg a napraforgó virágzása teljes pompájában zajlik. A hét elején lehullott csapadék életmentőként hatott e növények számára, de az ország nagy részén ez csak ideiglenes megoldást nyújtott; további rendszeres esőkre és záporokra lenne szükség ahhoz, hogy a fejlődésük igazán lendületet kapjon.
A következő időszakban mérsékelt meleg időjárásra számíthatunk, időnként záporokkal és zivatarokkal tarkítva. Az ország jelentős részén a jövő hét közepéig a talajok száradása lesz a jellemző. Középtájon várható, hogy egy szélesebb területet érintő csapadék érkezik, ám addig a hőmérséklet fokozatosan emelkedik: vasárnaptól 27-32 Celsius-fok közötti csúcsértékekre lehet számítani, míg éjszakánként a levegő 15 fok körüli hőmérsékletre hűl le.