Orbán a Magyar Péterről folytatott beszélgetésében most is elkerülte, hogy nevén nevezze őt.
"A józan ész alapján működő ország külpolitikájának elsődleges célja a barátságos kapcsolatok kialakítása és erősítése" - fogalmazott a miniszterelnök a Magyar Nemzet hasábjain.
Interjút nyújtott a Magyar Nemzetnek Orbán Viktor miniszterelnök, aki a beszélgetés során hangsúlyozta, hogy továbbra is ő az igazság birtokosa. A magdeburgi merénylet kapcsán kiemelte, hogy a tapasztalatok szerint nem célszerű migránsokat befogadni. Szerinte Magyarország időben, bölcs döntéssel zárta le ezt a folyamatot, és ezzel példát mutatott más országoknak.
Az orosz-ukrán háború kérdése az interjúban olyan aspektusból kerül terítékre, hogy az Egyesült Államok és Európa közösen körülbelül 300 milliárd eurót fordítottak a konfliktusra. Ebből az összegből viszont jelentősen javíthatták volna az európai életszínvonalat, támogathatták volna a Balkán fejlődését, és hatékonyabb intézkedéseket hozhattak volna a migráció kezelésére. "De ez a pénz sajnos elpárolgott. Az eredmény pedig? Ukrajna területének egyötöde elfoglalt, számos százezer ember életét vesztette, több százezer pedig megsebesült vagy megnyomorodott. Ezernyi ember maradt özvegyen vagy árván. Ráadásul milliók menekültek el az országból, amelynek infrastruktúrája, közlekedési és energiahálózata teljesen tönkrement, így Ukrajna képtelen lesz arra, hogy a közeljövőben önállóan fenntartsa gazdasági helyzetét" - fogalmazott a miniszterelnök.
Orbán Viktor kijelentette, hogy 2020-ban az Egyesült Államokban manipulálták a választásokat, "azzal a céllal, hogy megakadályozzák Donald Trump elnöki mandátumának folytatását".
Csermely Péter a kormányfőt faggatta Donald Trump visszatéréséről, megjegyezve, hogy "most egy új csillag ragyogott fel az ön számára, hiszen Trump visszatért, és az önök kapcsolata is kiváló. De vajon hoz-e ez valami jót Magyarország számára? Az amerikai kormányzattal eddig fennálló gyenge viszonyok máris sok hátrányt okoztak." A miniszterelnök válaszában hangsúlyozta, hogy "egy jól működő ország külpolitikájának az a célja, hogy új barátokat szerezzen. Minél több olyan államra van szükség, amely érdekelt a magyarok fejlődésében. Az új amerikai elnök pozitívan viszonyul Magyarországhoz. A kínai elnök nemrégiben Franciaországot és Magyarországot választotta úticélul. Törökország elnöke barátunk, az orosz elnök korrekt partner, és az izraeli miniszterelnök is jó kapcsolatokat ápol velünk. Ilyen sokszínű és erős baráti hálózat talán még sosem volt jelen a magyar diplomácia történetében."
Ahhoz, hogy ezeket a tányérokat egyszerre pörgetni tudjuk anélkül, hogy bármelyik is leessen, először is fontos a megfelelő technika elsajátítása. Kezdjük azzal, hogy mindkét kezünket használjuk, és minden tányérhoz egy-egy ujjunkat rendeljük. A mozdulatokat folyamatosan, ritmikus módon kell végezni, ügyelve arra, hogy a tányérok egyensúlyban maradjanak. A pörgetéshez szükséges energia és a tányérok közötti váltás gyorsasága kulcsfontosságú. Gyakorlat révén egyre magabiztosabbá válhatunk, és végül mesteri szinten pörgethetjük egyszerre az összes tányért anélkül, hogy bármelyik is megdőlne vagy leessen.
„Fontos, hogy a köztük lévő feszültségek ne árnyékolják be a velünk való kapcsolatukat. Bár ez nem egyszerű feladat, mégis lehetséges megoldani.”
Az Európai Parlament falai között a Fideszt is magukénak tudó patrióták ambiciózus tervekkel készülnek a jövőre. Orbán Viktor szavai szerint "haditervük" lépésről lépésre körvonalazódik, amelynek célja, hogy megszilárdítsák pozícióikat és újraszervezzék a konzervatív együttműködéseket. "Első lépésként az európai párttérképet fogjuk átrendezni, majd ezt követően az európai parlamenti többségen keresztül szeretnénk átvenni az irányítást az Európai Bizottság felett" - részletezte a stratégiát.
A beszélgetés során Csermely Péter említi a Tisza Pártot és Magyar Pétert, mire a kormányfő úgy reagál, hogy nem nevezi meg közvetlenül legfőbb ellenfelét, de egyértelműen utal rá. Kifejti, hogy a miniszterelnök feladata az emberek és az ország ügyeivel foglalkozni, nem pedig az ellenzéki politikai játszmákkal. Hozzáteszi: "Ha a jelenlegi helyzethez viszonyítjuk, Gyurcsány inkább Adenauerhez hasonlítható."