Az Országgyűlés olyan javaslatot vitathat meg, amely jelentős örömet okozhat a nyugdíjas közösség számára.

Az MSZP egy új javaslatcsomagot terjesztett elő, amely célja a rugalmas nyugdíjkorhatár visszaállítása, a korkedvezményes nyugdíj lehetőségének megteremtése, az alapnyugdíj minimális szintjének meghatározása, a nyugdíjak rendszeres indexálása, valamint a 13. havi nyugdíj bevezetése. Komjáthi Imre hangsúlyozta, hogy elvárják a kormánytól, hogy legkésőbb jövő márciusig nyújtsanak be olyan törvényjavaslatot az Országgyűlésnek, amely valóban figyelembe veszi és képviseli az idősek érdekeit.
Az idősek méltó megélhetésének biztosítása és a társadalmi szolidaritáson alapuló, egységes nyugdíjrendszer kialakítása kiemelten fontos feladat hazánkban. E cél elérése érdekében az MSZP képviseletében Dr. Gurmai Zita, Komjáthi Imre és Dr. Tóth Bertalan előterjesztettek egy határozati javaslatot. Ennek középpontjában az áll, hogy a nyugdíjrendszer fenntartható, méltányos és igazságos módon támogassa a magyar emberek érdekeit - áll a párt közleményében.
A párt szerint a nyugdíjrendszer fenntarthatóságának alapját képezi, hogy az idősek nem tehertételt, hanem "értékes erőforrást jelentenek a társadalom számára".
Kitértek arra is, hogy Magyarország versenyképessége és termelékenysége elengedhetetlen a rendszer stabilitásához és azt is, hogy "a közfinanszírozott nyugdíjak fedezete az állami szervek hatékonyabb működésével növelhető és megfelelő ösztönzőkkel az öngondoskodást támogató pénzügyi termékek elérhetősége is biztosítható volna."
A politikai párt álláspontja szerint mindenki, aki tisztességesen dolgozta végig az életét, megérdemli a nyugodt és békés nyugdíjas éveket. Ennek érdekében egy minimális alapnyugdíj bevezetését javasolják, amelynek összege nem lehet alacsonyabb az átlagos öregségi nyugdíj 60%-ánál. Továbbá, a nyugdíjak emelésének mechanizmusát a nemzetgazdaság átlagkeresetének növekedésével összhangban tervezik megvalósítani. Kiemelten fontos számukra az alacsony nyugdíjban részesülők mielőbbi felzárkóztatása, valamint az, hogy a nyugdíjasok életkörülményei javuljanak.
Az MSZP javaslatait az Országos Nyugdíjas Parlamenttel való egyeztetéseket, és az érintettekkel történt valódi konzultációt követően nyújtja be, ezért fontosnak tartják, hogy a kormány 2025. március 31-ig egy átfogó, az idősek érdekeit valóban képviselő törvényjavaslatot nyújtson be az Országgyűlés elé.