Nyolc izgalmas összecsapás és szekszárdi résztvevők részvételével veszi kezdetét a nagyszabású történelmi gála.

Szombaton Magyarországon először kerül megrendezésre a Nemzetközi Pusztakezes Gála, amely során öt felvezető mérkőzés és három címmérkőzés fog zajlani. A rendezvény mögött álló Rácz Félix, a szekszárdi származású szervező, mesélt nekünk az esemény részleteiről és a várakozásairól.
Képzelje el, hogy alig néhány hónappal a szervezet létrejötte után már a nagy első gálájukra készülnek! Ki gondolta volna ezt?
- Azt nem is sejtettem, hogy ilyen mértékű érdeklődés kíséri majd az eseményünket - mondta Rácz Félix, a szekszárdi kötődésű sportmenedzser, aki Tóth Csabával és Peszlen Ferenccel együtt 2024 októberében megalapította a Magyar Pusztakezesek Szövetségét. - Valóban nem a legideálisabb időpontot választottuk az április 19-i dátummal, de azért, hogy meg tudjuk valósítani a terveinket, miszerint az év első és második felében is két-két eseményt szervezünk, el kellett vállalnunk a húsvéti hétvégét. Huszonhét évig nem rendeztem ilyen időpontban gálát, és biztos vagyok benne, hogy a következő huszonhét évben sem fogok.
A pusztakezes ökölvívás, más néven boksz, egy olyan sportág, amelyben a résztvevők kesztyű nélkül mérik össze tudásukat és erejüket. A küzdelem során a versenyzők technikájukat, gyorsaságukat és stratégiájukat használják, hogy megpróbálják legyőzni ellenfelüket. Ez a sportág nem csupán fizikai erőnlétet igényel, hanem mentális felkészültséget, hiszen a megfelelő időzítés és a precíz mozdulatok kulcsfontosságúak a sikerhez. A pusztakezes ökölvívás nemcsak egy küzdősport, hanem a kitartás, a fegyelem és az önmagunkkal való határok feszegetésének színtere is.
A sportág, amiről szó van, lenyűgöző fejlődésen megy keresztül, hiszen az Egyesült Államokban már több millióan élvezik ezt a szenzációs élményt. De nem csupán ott, hiszen a spanyol Marbellában is 18 ezer ember gyűlt össze, hogy részese legyen a gálának. Ez a tendencia azt mutatja, hogy a tengeren innen is egyre nő az érdeklődés, ami részben annak köszönhető, hogy az emberek ingerküszöbe jelentősen megváltozott az utóbbi évtizedhez képest. Az új generáció egyre inkább dinamikusabb, izgalmasabb mérkőzésekre vágyik. Gondoljunk csak a labdarúgásra, ahol a szurkolók a gyors tempójú, gólgazdag meccsekre áhítoznak. Ezt a változást felgyorsítja a pusztakezes ökölvívás, amelyben a mérkőzések átlagosan mindössze két menetre zajlanak. A formátum szerint a mérkőzések háromszor kétpercesek, míg a címmeccsek öt menetre bővülnek, így a nézők valódi izgalmakra számíthatnak.
Rácz Félixék gáláján különleges személyiségek léptek színpadra, akik nem csupán a szakmájukban, hanem a közéletben is meghatározó szereplők. Az esemény egyedülálló alkalmat kínált arra, hogy a közönség találkozhasson a legkiválóbb tehetségekkel, akik inspiráló történeteikkel és lenyűgöző teljesítményükkel emelték a rendezvény fényét. Az est folyamán a művészet és a kreativitás ünnepe valósult meg, ahol a nagy nevek nem csupán a reflektorfényben tündököltek, hanem valódi kapcsolatokat is teremtettek egymással és a közönséggel.
- Elsőre erősnek mondható összecsapásokat sikerült tető alá hozni, köztük több neves magyar ökölvívóval.
Összesen nyolc izgalmas összecsapás várja a nézőket, akik közül öt felvezető mérkőzés és három címmeccs fogja színesíteni az estét. A ringbe lép Szili István, aki nem csupán amatőr Európa-bajnok, hanem a profi világbajnok Felix Sturmot legyőzőjeként is ismert, és ő a brazil Maicon Kobajasival mérkőzik meg. Hámori Ádám, az egyetemi és főiskolai világbajnok, valamint junior Európa-bajnok felnőtt magyar bajnok ökölvívó a szlovák Patrik Jevicky ellen lép a kötelek közé. A K1- és MMA-bajnok Veres Tibor pedig az ukrán Olekszij Poznisevvel néz szembe a címmeccsen. Az eseményre nemcsak a sportteljesítmények, hanem a látványosság is hangsúlyt kap, hiszen szambatáncosok szórakoztatják a közönséget, míg a főmérkőzés résztvevői élőzenés kísérettel vonulnak be a ringbe.