Inotán, augusztus 15. és 24. között megnyílik Magyarország legnagyobb ipari kiállítótere, ahol a legújabb innovációk és technológiák kerülnek bemutatásra. Ne hagyd ki ezt a különleges eseményt!

Az INOTA Fesztivál szervezői már az augusztus végi zenei programok előtt hetekkel megnyitják az egykori hőerőmű területét látványos fényinstallációkkal, hét ország művészeinek részvételével, családi nappal kiegészülve.
A szervezők szerdán közzétett közleményükben bejelentették, hogy a fényművészeti kiállítás augusztus 15. és 24. között, minden nap 18:00 és 23:00 óra között várja a látogatókat.
A FÉNYERŐMŰ program keretein belül, mint a hosszú távú kulturális hasznosítási stratégiák első mérföldköve, az egykori inotai hőerőmű most először alakul át Magyarország legnagyobb indusztriális kiállítóterévé, amely Budapest határain túl található.
A rendezvényre több mint húsz fény- és képzőművészeti alkotás érkezik hét különböző országból. A művek között helyspecifikus, kifejezetten az erőmű tereire - a hűtőtornyokba, a turbinacsarnokba és a kazántérbe - tervezett óriásinstallációk is szerepelnek.
Sztojánovits Andrea és Álmos Gergely Much Closer to the Sun című audiovizuális alkotása a napfénybe való belenézés fiziológiai és érzelmi hatásait meditációs térélménnyé alakítja, miközben Karcis Gábor és Liliane Spielmann Fading Remanence projektje fényérzékeny virágklasztereivel egy érző ökoszisztéma illúzióját teremt. Dmitry Morozov (::vtol::) Adad című gépi installációja pedig a valós idejű villámlásadatokból származó hang- és fényvillanásokat generál piezokristályokon keresztül, ezzel egy újfajta interakciót hozva létre a technológia és a természet között.
Robin Beekman Parallels című fényterében a látogatók érzékelése fokozatosan elcsúszik a megszokott valóságból, Niko Tiainen Decoherence című munkája pedig az élővilág sokféleségének drámai csökkenését vizualizálja ritmikusan szinkronizált, majd fokozatosan széthulló fény- és hangminták segítségével.
A Spanyolországból érkező SpY hipnotikus installációja lebegő folyosók és oszlopok lenyűgöző térbeli konfigurációját hozza létre, míg a francia Collectif Scale lélegző szoborként működő kinetikus installációja és az Olaszországból az erőműbe látogató Alberto Novello foszforeszkáló fénykoreográfiája az érzékelés határait feszegeti.
Vigh Violetta belső viharokat vizsgáló Észlelőkertje, Varga Zoltán (EPER) digitális kalligráfiája és Bordos László Zsolt transzcendens fénykompozíciója teremtenek költői kapcsolatot tér, technológia és ember között, de bemutatkozik Vincent Rang Monolithja és a fényművészeti program fő kurátorainak, Besnyő Dánielnek és Kálmán Mátyásnak A Lélegző Szív című munkája is.
A kiállítás minden generáció számára maradandó élményekkel szolgál. Az augusztus 23-i családi napon pedig még izgalmasabb gyermekprogramokkal bővül a rendezvény, amely az augusztus 28. és 30. között megrendezett INOTA Fesztivál alatt is látogatható lesz. Készülj fel egy felejthetetlen utazásra a tudás és szórakozás világába!