Korabeli fényképek révén időutazásra indulhatunk a múltba.


Fedezd fel a londoni világkiállítás titokzatos, elveszettnek vélt fényképeit! A Néprajzi Múzeum Magyarország varázslatos színekben tündöklő kiállítása - „Rejtőzködő fényképek 1862-ből” - különleges programnapot kínál a múzeumok világnapján. Csatlakozz hozzánk, és merülj el a múlt rejtelmeiben!

2025. május 18-án varázslatos időutazásra invitálják az érdeklődőket a Néprajzi Múzeumba. Ezen a napon a "Magyarország színezve - Rejtőzködő fényképek 1862-ből" című kiállítás programjának keretében a látogatók egy különleges fényképsorozatot ismerhetnek meg, amely az 1862-es londoni világkiállításon bemutatott Magyarország korabeli tájegységein és településein készült népviseleteket örökít meg. Az esemény részletei a sajtóközleményből derültek ki, és ígéretes élményeket kínálnak mindazoknak, akik szeretnék felfedezni a múltat.

Május 18-án különleges alkalom kínálkozik arra, hogy mélyebben belemerüljünk a témába és felfedezzük a feltett kérdésekre adott válaszokat. A felnőttek számára izgalmas kurátori vezetéseken túl interaktív múzeumpedagógiai játékok, kreatív workshopok és további tematikus tárlatvezetők várják az érdeklődőket. A fiatalabb korosztályt pedig citerazene és a Barboncás társulat bábelőadása szórakoztatja majd, garantálva ezzel a felejthetetlen élményeket!

Aki ezen a napon ellátogat a Néprajzi Múzeumba, különleges élményekkel gazdagodhat, amelyek révén mélyebb betekintést nyerhet a korszak jellegzetességeibe, társadalmi viszonyainak és politikai környezetének összefüggéseibe, valamint a népviseletek sokszínűségébe. A látogatók kipróbálhatják a cianotípia készítésének izgalmas folyamatát, amely a XIX. században népszerű fotóeljárás, és lehetőséget ad arra, hogy egyedi, kék árnyalatú képeket alkossanak napfény és víz segítségével. Emellett magukra ölthetnek egy hagyományos viseletet, vagy felfedezhetik, milyen hatással volt a XIX. század második felének két kiemelkedő jelensége – a világkiállítás és a fotográfia – a néprajzi gyűjtés és bemutatás módjaira.

amelynek alkalmából különböző témákon keresztül foglalkozhatunk a múzeumok társadalmi szerepével, jelentőségével, sajátosságaival: például a Múzeum - a veszélyeztetett faj című könyv bemutatóján és a "Múzeum és örökség" tematikus tárlatvezetésen a gyűjteményi kiállításban.

Május 18-án a belépőjegy mindössze 2500 forint, amely nemcsak a tematikus nap programjaira, de a Néprajzi Múzeum aktuális kiállításaira: az új gyűjteményi kiállításra, a Székelyek - Örökség-mintázatok , a "Legzseniálisabb s legmagyarabb tudósunk" - Herman Ottó és a Vígan zengjetek, citerák! című időszaki tárlatokra is érvényes.

Related posts