Milánó városában bevezetnek egy új intézkedést, amelynek célja a közbiztonság növelése: a hatóságok kitiltják azokat a személyeket, akiket veszélyesnek ítélnek meg.


Felesége hitte, hogy a gyógyulás lehetséges, de ő úgy tűnik, másképp látta a dolgokat. 46 éves korában feladta a harcot, és ezzel elhunyt a tehetséges magyar énekes, akinek zenei öröksége örökké velünk marad.

Az úgynevezett vörös zóna vasárnap éjféltől lép életbe és március 31-ig tart.

A következő három hónapban a kijelölt városrészekben tilalom lép életbe: a hatóságok által veszélyesnek minősített egyének, valamint azok, akik korábban kábítószer-kereskedelem, rablás, lopás vagy egyéb hasonló bűncselekmények miatt büntetést kaptak, nem tartózkodhatnak ezen a területen - tájékoztat az MTI.

Claudio Sgaraglia, a milánói prefektus, bejelentette, hogy a közbiztonsági intézkedés a város legkritikusabb területeire irányul.

A kijelölt városi zónákban a rendvédelmi hatóságok azonnali hatállyal eltávolíthatják és kiutasíthatják azokat a személyeket, akik zavart keltenek, erőszakos magatartást tanúsítanak, vagy akikről más okból úgy vélik, hogy potenciális veszélyt jelenthetnek.

A hatósági intézkedés hasonló ahhoz, amit a veszélyesnek ítélt szurkolók ellen alkalmaznak a stadionok területén.

Hétfőtől kezdődően, a kijelölt milánói kerületekben járőröző rendőrök, ha közbiztonságot fenyegető egyéneket észlelnek, vagy utcai ellenőrzés során kiderül, hogy valaki büntetett előélettel rendelkezik, akár három hónapos börtönbüntetéssel is szembesülhet. Továbbá, a jogsértők akár kétszázötven euróig terjedő pénzbírságra is számíthatnak.

A bevezetett intézkedések egyik nyilvánvaló célja a milánói pályaudvarok és azok környékének megtisztítása az illegális bevándorlóktól, emellett a belváros biztonságának növelése is prioritássá vált a szilveszteri ünnepek közeledtével. A fokozott biztonsági intézkedések célja a terület szigorúbb ellenőrzése, amely segíthet elkerülni a potenciális terrorista fenyegetéseket. Kedd éjszaka pedig Milánó utcáiban több százezer ember gyűlik össze, hogy együtt ünnepeljenek, így a város vezetése igyekszik garantálni az ünneplők biztonságát.

Milánóban november 24-től három napon át utcai zavargások zajlottak egy tizenkilenc éves egyiptomi fiatalember halálát követően, aki rendőri üldözés közben veszítette életét.

A milánói hatóságok legfrissebb statisztikái szerint az elmúlt évben 13,5%-kal csökkent a bűncselekmények száma a 2023-as adatokhoz viszonyítva. Ugyanakkor a letartóztatások száma jelentős, 17,4%-os növekedést mutatott. Ennek ellenére a 1,3 milliós metropoliszban még mindig több mint 134 ezer bűncselekményt regisztráltak, míg közel nyolcezer embert vettek őrizetbe, és további harmincezer esetben indult eljárás.

Milánó városában az utóbbi időszakban kétezer ötszáz külföldit utasítottak ki, és ötszázhúsz ember ténylegesen vissza is került saját hazájába, ami százhatvan fővel felülmúlja a tavalyi adatokat. Az egy év alatt lefoglalt öt tonna kábítószer mellett több mint ezerháromszáz lakásból távolították el azokat, akik nem rendelkeztek az ott tartózkodásra vonatkozó jogosultsággal.

Az utóbbi, szilveszter előtti napokban már több mint hetvennyolcezer darab tűzijátékot koboztak el.

Related posts