Batiz András a kiégés következtében tapasztalt pánikrohamokkal harcolt – nézd meg a videót!
Mélypontra került Batiz András élete, amikor a kiégés következtében kialakult nála egy súlyos szorongásos zavar, amelynek részeként az ismétlődő pánikrohamokkal is szembe kellett néznie. A gyógyulás érdekében visszavonult a nyilvánosság elől, hogy a pihenésre és a felépülésre koncentrálhasson.
Mára sikeresen maga mögött hagyta démonait, és felismerte, hogy a problémájáról a nyilvánosság előtt is beszélnie kell, hogy ezzel inspiráljon másokat arra, hogy merjenek segítséget kérni, ha baj van.
(A legfrissebb hírek itt)
- Kiégéses állapotba kerültem, és ennek számos következménye volt. Az okokat sok év terápia után kezdtem el igazán megérteni, és tudom, hogy ezt a komplex folyamatot nem lehet pár percben összefoglalni. Mégis, a történetem okkal vált ismertté. Szerencsére nekem volt lehetőségem otthon maradni, hiszen saját vállalkozásaim vannak, és tudtam, hogy a kollégáim képesek mindent zökkenőmentesen intézni. De sokan nincsenek ebben a helyzetben, ami fontos, mert amivel én küzdök, az sok más embert is érint. Három hónapot töltöttem otthon, és nem osztottam meg a kollégáimmal, miért vonultam vissza – ezzel a témával valójában tabut képeztem. Ha például lumbágóm lett volna, valószínűleg azt nyíltan megosztottam volna – kezdte Batiz András a Blikk Talk műsorában, ahol megrázó őszinteséggel idézte fel a pár évvel ezelőtti nehéz időszakot.
Visszatértem, és ráébredtem, hogy erről a témáról mindenképpen beszélnem kell, hiszen sokan küzdenek ezzel, de a társadalom hajlamos elhallgatni. Az emberek A) félnek megnyilvánulni, B) nem kérnek segítséget, C) pedig a közvélemény sem foglalkozik eléggé a problémával. Például, amikor egy nyilvános eseményen megosztottam a tapasztalataimat, és meghívtam a kollégáimat, hogy elmondjam nekik, miért hiányoztam három hónapon át, egy anonim kérdőív formájában érdeklődtem a közönségtől – akik között egyetemi végzettségű, magasan kvalifikált, sikeres szakemberek ültek. A kérdés az volt, hogy ki az, aki valaha is szedett szorongáscsökkentőt vagy antidepresszánst. Megdöbbentő volt látni, hogy a résztvevők negyven százaléka igennel válaszolt. Mindezt egy olyan műsorvezető osztotta meg, aki már túljutott a saját nehézségein, de rendkívül fontosnak tartja, hogy folytassa a párbeszédet erről a tabusított témáról.
Batiz András beszéde során kiemelte, hogy számára rendkívül fontos üzenet a segítségkérés bátorsága. Megosztotta, hogy ő is tapasztalta ezt, és hasonlóan, mint a lumbágó esetében, az életünk során mindannyian szembesülhetünk nehézségekkel. Jelenleg már jól érzi magát, és a kollégáival is szorosabb lett a kapcsolata, miután megnyílt és beszélt a saját kihívásairól. Minden alkalommal, amikor előadást tart, hangsúlyozza, hogy a vezetői szerep nem válik gyengévé a sebezhetőség vállalása által; éppen ellenkezőleg, ez a nyitottság csak erősíti a pozíciót.