Fedezd fel újra a mozik varázslatos világát: Star Wars: A Sith-ek bosszúja – izgalmas érdekességek és titkok!

Elképesztő, de már két évtized eltelt azóta, hogy véget ért a Csillagok háborúja előzménytrilógiája. A Star Wars: A Sith-ek bosszúja megjelenésének kerek évfordulója kapcsán a magyar mozikban ismét műsorra tűzik ezt a trilógia záróepizódját, lehetővé téve a rajongók számára, hogy újra felfedezzék a messzi-messzi galaxis varázslatos világát.
Már lassan öt évtizede, hogy George Lucas elképzelései alapján megszületett a filmtörténelem egyik legnagyobb franchise-a. Az 1977-es **Csillagok háborúja: Egy új remény** elindította a filmsorozatot, amely azóta három trilógiát és számos spinoff-projektet hozott létre, valamint hatalmas rajongótábort vonzott maga köré. A középső trilógia záróepizódja, a Skywalker-család előzményeit bemutató **Star Wars: A Sith-ek bosszúja** idén ünnepli a premierje 20. évfordulóját. E jeles alkalomból a világ számos pontján, így Magyarországon is újra a mozik műsorára tűzik ezt a kultikus filmet. Hazánkban 2025. április 24. és 29. között élvezhetjük Anakin Skywalker drámai bukásának történetét a nagy vásznon. E különleges alkalomra hangolódva összegyűjtöttünk néhány izgalmas kulisszatitkot és érdekességet a megjelenésekor rekordokat döntögető alkotásról.
Bár a film végső, 2 óra 20 perces változata nem számít különösebben rövidnek, George Lucas eredeti elképzelése szerint a mozi hossza meghaladta a 4 órát. A rendező végül másfél órát vágott le ebből az anyagból. Érdekesség, hogy a nyitójelenetben látható mentőakció kezdetben körülbelül egy órát ölelt fel, és a vágások során külön figyelmet kellett fordítani arra, hogy Anakin átállása a sötét oldalra megfelelően kidomborodjon. A Sith-ek bosszúja ezzel a hosszal a második legterjedelmesebb filmnek számított a Star Wars-sorozaton belül, ám az új trilógia debütálásával a lista negyedik helyére csúszott vissza.
A 2003-ban útjára indult Klónok háborúja című rajzfilmsorozat sikere miatt Lucas mindenképp helyet akart szorítani a forgatókönyvben a Grievous tábornok nevű kiborgnak, akiből végül a film egyik főgonosza lett. A karaktert nem egy jelmezbe bújt karcsú színész jelenítette meg a vásznon, hanem számítógéppel alkották meg, azonban egy jellegzetes orgánumra ettől még szükségük volt az alkotóknak. Eredetileg az angol színészlegenda, Gary Oldman adta volna hangját a zsarnok tábornoknak, ám ez kisebb jogi problémák miatt nem valósult meg, így végül a hangvágásért felelős szakember, Matthew Wood ugrott be a helyére, az ő hangját hallhatjuk az eredeti nyelvű változatban.