A telefonunk fültanúskodik – itt az igazság!

Hogyan lehetséges, hogy amikor egy bizonyos dologról, például egy termékről beszélgetünk, néhány perccel később máris hirdetések jelennek meg a közösségi média felületeinken? Vajon a telefonunk titokban hallgat minket?
Kanalas Sándor, a Parabonum Kft. ügyvezetője és tapasztalt informatikai szakember rámutatott, hogy a "telefonhallgatás" története nem csupán egy légből kapott ötlet, és nem is csupán városi legenda. Szavai szerint a téma mögött valós alapok húzódnak meg, amelyek érdemesek a figyelemre.
A telefon csendesen figyel, a tévé képernyője is várakozik, hiszen már volt példa hasonló pillanatokra.
Volt egy jelentős híradástechnikai gyártó vállalat, amelyet súlyos büntetésben részesítettek, mivel készülékei titokban "figyeltek" és az összegyűjtött adatokat továbbították. Ez a gyakorlat felkeltette a hatóságok figyelmét, akik azonnali intézkedésre kényszerültek.
- Ez azonban a múltban történt, amikor ezt korlátozták, így elvileg napjainkban már nem fordulhat elő ilyesmi - fűzte hozzá.
Sokan továbbra is érzékelik
Sokan továbbra is úgy érzékelik, hogy a jelenség létezik.
- A viselkedésünk utalhat erre. Számos program már azt is tudja mérni, ha egy-egy témánál kicsit lelassítunk, azt kicsit tovább nézzük. A számtalan adat alapján pedig képesek azonosítani, hogy mi érdekel minket. S természetesen, ami érdekel, arról beszélünk is. Így összeérnek a szálak, anélkül, hogy valóban hallgatózna az eszközünk - fogalmazott a szakember. - Online lábnyomunk így hamarabb árulkodik rólunk.