Gyárfás Tamás legújabb bizonyítéka egy új fordulatot hozott: a figyelem középpontjába egy népszerű énekesnő férje került, aki a bécsi színpadon távozott az élők sorából, és akiről most úgy tűnik, hogy gyanús összefonódásokkal bír egy milliárdos bankár ügy

Új bizonyítékkal állt elő saját ügyében a 7 év börtönre ítélt egykori producer. Gyárfás Tamás az életfogytiglanra ítélt Portik Tamás által írt dokumentumot mutatott be.
Gyárfás Tamás ügyében 27 évvel Fenyő János meggyilkolása után a bíróság végül megállapította, hogy ő felbujtóként részt vett a médiamágnás halálában. A szálak röviden így bontakoznak ki: Gyárfás mint megrendelő, Portik mint közvetítő, míg Jozef Rohac mint a végrehajtó játszotta a kulcsszerepet az 1998. február 11-én történt brutális merényletben. A bíróság jogerősen 7 év börtönbüntetésre ítélte Gyárfást, aki azonban nem adta fel a harcot, és perújítási lehetőségekben reménykedik. Az új eljárás alapjául szolgálhat Portik Tamás kézzel írt nyilatkozata, amelyet már a jogerős ítélet után tett.
A szöveg lényege két különböző személy és két dokumentum köré épül. Az egyik egy Portik által készített feljegyzés, míg a másik egy közjegyző előtt tett nyilatkozat, amelyet egy ismeretlen személy osztott meg. Mindkét nyilatkozat közös eleme, hogy Princz Gábor szerepét firtatják a Fenyő-gyilkosság ügyében, továbbá azt állítják, hogy Princz 30 millió forintot adott Portiknak, hogy a gyilkosságot Gyárfásra terelje.
Princz már nem találhatja meg a menedéket, hiszen nyolc évvel ezelőtt, 62 esztendős korában, Bécsben távozott az élők sorából. Ő volt a csődbe ment Postbank egykori irányítója, akit Fenyő folyamatosan és céltudatosan támadott. De Fenyő Gyárfásra sem vetett kíméletet, sőt, egy rövid időre még a Nap-kelte irányítását is kicsavarta a kezéből.
Princz Moszkvában látta meg a napvilágot, ám iskolai tanulmányait Budapesten kezdte meg. Egyetemi éveit azonban már a fővárosában, Moszkvában folytatta. Később hazatérve a KISZ aktív és elismert tagjává vált, ahol karrierje első lépéseit tette meg. Banki tapasztalatait a Magyar Nemzeti Banknál szerezte, majd 1988-ban részt vett a Postabank megalapításában, amelynek később tíz éven keresztül ő volt az elnök-vezérigazgatója. 1996-ban a bank szponzorként támogatta a Rejtő Jenő regénye alapján készült "A három testőr Afrikában" című film forgatását, amelyben Princz maga is szerepelhetett, egy légiós tábor bankáraként kapott epizód szerepben.
1997-ben a bank hibás üzletpolitikája és egyéb kétesnek tűnő ügyei miatt nyomozás indult ellene, többek között 36 milliárdos hűtlen kezeléssel is gyanúsították. Végül, 10 évvel később el is ítélték, de nem ezért, hanem a bankjával kapcsolatos pánik keltése miatt, amiért 3,6 millió forintot kellett fizetnie büntetésként. Princz később Ausztriába távozott, második feleségével, Malek Andrea énekesnővel, akivel 1993-tól 2000-ig tartott a házassága. Válásuk után is támogatta feleségét és két gyermekét, ám már nem azon a szinten, mint a bank fényéveiben.