Az EXIM, vagyis az Export-Import Bank, kiemelkedő szerepet játszik a gazdasági kapcsolatok erősítésében, és a Demján Sándor Program különösen népszerűvé vált. Ez a program számos lehetőséget kínál a vállalkozások számára, támogatva őket a nemzetközi piaco

Az EXIM Magyarország 350 milliárd forintos keretösszeggel indította el négy fő hiteltermékét, amelyből 100 milliárd forintot kifejezetten a zöld beruházások támogatására szán.
A Demján Sándor Program iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, hiszen a hirdetett hitelkonstrukciók finanszírozási keretéből a vállalatok már több mint 20%-át kihasználták - számolt be az EXIM Magyarország.
Az EXIM Magyarország másfél hónap leforgása alatt 48 hitelkérelmet bonyolított le a hazai vállalkozásoktól, összesen 72,6 milliárd forint értékben. Ezek az új finanszírozási lehetőségek a Demján Sándor Program keretében indultak el január 6-án, és céljuk, hogy támogassák a magyar gazdaság fejlődését.
Az EXIM Magyarország pénzügyi partnereivel együttműködve arra összpontosít, hogy a kérelmeket minél gyorsabban elbírálja. Ennek eredményeként az ügyfelek közül többen már februárban lehetőséget kapnak arra, hogy szerződést kössenek a preferált hitelintézetükkel.
A legfrissebb információk alapján a pénzügyi partnerek összesen 72,6 milliárd forint értékű hiteligényt regisztráltak a Jövő Exportőrei Beruházási és a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási hiteltermékek keretében. Ebből már 12 ügylet, mely a Jövő Exportőrei Beruházási programhoz tartozik, 8,4 milliárd forint értékben szerződéses formát öltött.
Az EXIM konstrukciói iránti fokozódó érdeklődés egyértelműen jelzi, hogy a hazai gazdaság, különösen az exportáló és az exportálni vágyó magyar vállalatok számára továbbra is létfontosságúak a finanszírozási lehetőségek. Ez a tendencia a vállalkozások ambícióját tükrözi, hogy bővítsék piacaikat és növeljék versenyképességüket a nemzetközi színtéren.
"A Demján Sándor Program által kínált finanszírozási lehetőségek iránti érdeklődés a várakozásoknak megfelelően alakult. A statisztikák szerint a magyar vállalkozások készen állnak arra, hogy kihasználják a gazdaságélénkítő lehetőségeket, és céljaik között szerepel az exportképességük növelése, valamint olyan beruházások megvalósítása, amelyek hozzájárulnak a fenntartható fejlődéshez" – nyilatkozta Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország elnök-vezérigazgatója.
Az EXIM Magyarország 350 milliárd forintos keretösszeggel indította el négy fő hiteltermékét, amelyből 100 milliárd forintot kifejezetten a zöld beruházások támogatására szán. A pénzintézet ezek mellett a magyar vállalatok külföldi befektetéseit is támogatja az EXIM-től kizárólag közvetlenül igényelhető Kifektetési Hitellel.
A Demján Sándor Program keretében megvalósuló gazdaságélénkítő kezdeményezések alapvető célja a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások exportpotenciáljának fokozása. Emellett a fenntartható fejlődés elősegítése és a befektetések pénzügyi támogatása is kiemelt fontosságú. E program révén a vállalkozások versenyképessége és innovációs képessége egyaránt növelhető, hozzájárulva ezzel a gazdaság dinamikusabb növekedéséhez.
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv meghirdetésével a kormány 2025-ben 2600 milliárd forintot mozgósít a családok számára, míg a Demján Sándor Program mintegy 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez.