Egy frissen végzett diplomás általában körülbelül ennyit szeretne keresni.


Mik az igényei egy végzős egyetemistának leendő munkaadójával szemben, illetve mi a valóság? Itt vannak a friss tendenciák a Műegyetemről.

"Fontos a teljes képpel kezdeni: a munkaerőpiac befagyott. Bővülések elméletileg vannak, gyakorlatilag ugyanazok a szakemberek vándorolnak egyik helyről a másikra" - foglalta össze Orbán Balázs, a Műegyetemi Állásbörze főszervezője a munkaerőpiacon tapasztalható helyzetet. Ehhez képest minden évben növekszik azon szakemberek száma, akik közvetlenül az egyetemről kikerülve nemzetközi cégeknél töltenek be pozíciókat.

A budapesti pályakezdő fiatalok körében egyre inkább elterjedtté válik, hogy otthonról dolgoznak külföldi cégeknél. Ennek a munkavégzési formának köszönhetően nemcsak a munkahelyi stresszt csökkenthetik, hanem az utazás fáradalmaitól is megkímélhetik magukat. E jelenség nem csupán az informatikai szektorban figyelhető meg, hanem a különböző mérnöki területeken és akár az energetikai szakmában is. Ez a változás tökéletesen tükrözi a frissen végzett diplomások legfőbb elvárásait: a rugalmasság és a szabadság iránti vágyukat.

A bérezés kérdése a következő lépés, amelyhez a cégeknek alapos felkészültségre van szükségük, hogy megfeleljenek a fiatal munkavállalók alapvető elvárásainak. 2025-re a munkavállalók kezébe kerül a döntés, és a munkaadóknak alkalmazkodniuk kell az ő igényeikhez, hiszen ezek lesznek a meghatározó tényezők a munkaerőpiacon.

A legkeresettebb szakmák 2025-ben a műszaki szektorban: a gépész és járműmérnöki szakterület, mechatronikai mérnök, a logisztikai mérnök szakmák. Új lehetőségeket hordoz magában a BME űrmérnöki képzése. Ez utóbbi nem kifejezetten űrhajós képzést jelent, hanem akár olyan korszerű nanotechnikai tudást, amely az új piaci igényeket teljes mértékben képes kielégíteni.

Related posts