Eddig ennyi támogatást nyújtottunk Ukrajnának és az onnan érkező menekülteknek.


Soltész Miklós kiemelte, hogy a segítő tevékenységek során a karitatív szervezetek jelentős szerepet játszottak, hiszen összesen 5500 tonna élelmiszert, ruházatot és gyógyászati segédeszközt juttattak el Ukrajnába, mindezt körülbelül 13 milliárd forint értékben.

Az államtitkár kifejtette, hogy az ország történetének legnagyobb humanitárius akcióját valósították meg, amelynek keretében a menekültek számára szállást, ételt, ruházatot, egészségügyi ellátást, munkahelyet, valamint oktatási és ingyenes utazási lehetőségeket biztosítottak. Ezen kívül a családok számára üdülési lehetőséget kínáltak, míg az ukrán sportolók számára felkészülési helyszínt tettek elérhetővé. Az energetikai szektorban is kifejezték támogatásukat Ukrajna irányába, hiszen áramszállítással segítették őket - tette hozzá az államtitkár.

Jelenleg Záhonyban és Beregsurányban folytatja tevékenységét a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. Az államtitkár kifejezte háláját azoknak a hat karitatív szervezetnek, valamint a helyi önkormányzatoknak, akik részt vettek a menekültek fogadásában és ellátásában, továbbá méltatta a Kárpátalján végzett önzetlen segítő munkát is.

Soltész Miklós hangsúlyozta, hogy a jelenlegi helyzet a háború legsötétebb fejezetét idézi, mivel noha az Egyesült Államokban egy békepárti jelölt győzelmet aratott a választásokon, a következő két hónap során a leköszönő Biden-adminisztráció és szövetségeseik továbbra is zavart és pusztítást generálnak. Ennek fényében Magyarország elkötelezett a Kárpátalja felől érkező menekültek támogatásában, függetlenül attól, hogy ukránok, magyarok vagy más nemzetiségűek - mondta el, hozzátéve, hogy a segélyezés a karitatív szervezetek tevékenységének elősegítéseként szerepel a 2025-ös központi költségvetés tervezetében.

Related posts