A nyugdíjasok biztonságérzetének megteremtéséhez elengedhetetlen, hogy megfelelő anyagi háttérrel rendelkezzenek. De mennyi is az az összeg, ami elegendő lehet számukra? A válasz sok tényezőtől függ, például az életmódtól, a lakhatási költségektől és az e


Mennyi pénz kell az anyagi nyugalomhoz az Egyesült Államokban? Egy friss felmérés szerint a lakosság harmada úgy véli, legalább 500 ezer dollár (180 millió forint) szükséges a biztonságérzethez. A fiatalok optimisták, az idősebbek közül viszont sokan úgy számolnak, hogy nyugdíjasként is dolgozniuk kell majd.

Mennyi pénzre van szükséged ahhoz, hogy gazdagnak érezd magad, vagy legalábbis hogy ne kelljen anyagi problémákkal küzdened az Egyesült Államokban? A GOBankingRates legfrissebb felmérése szerint ez az összeg folyamatosan emelkedik, ami nem meglepő, hiszen az infláció nem csupán Magyarországot érinti. Az emberek egyre inkább érzik, hogy a megélhetési költségek növekedése miatt a pénzügyi biztonság eléréséhez egyre magasabb jövedelem szükséges.

A felmérés során feltett kérdések között szerepelt, hogy mekkora összegre lenne szüksége egy középosztálybeli amerikai állampolgárnak ahhoz, hogy anyagi biztonságban érezze magát a megtakarításai és befektetései révén. Kíváncsiak voltak arra is, hogy hisznek-e abban, hogy valaha elérik a milliomos státuszt, valamint mennyire érzik biztosnak magukat abban, hogy elegendő pénzt takarítottak meg a nyugdíjas éveikre. Ezek az információk a Travel + Leisure amerikai magazinban találhatók.

A kutatás során ezer, 18 év feletti állampolgárt kérdeztek meg, országos szinten, összesen 13 kérdés keretében. A válaszok között szerepeltek olyanok is, mint például: Hiszel abban, hogy valaha milliomos leszel? Mekkora éves bevétel lenne számodra elegendő ahhoz, hogy gazdagnak érezd magad? Hogyan határoznád meg a vagyon fogalmát? Ha ma elveszítenéd a munkádat, hány hónapig tudnád fedezni a megélhetésedet a megtakarításaidból?

Az eredmények alapján az Egyesült Államokban élők 34 százaléka úgy véli, hogy több mint 500 ezer dollár (nagyjából 180 millió forint) megtakarítással és befektetéssel kell rendelkeznie ahhoz, hogy anyagilag biztonságban érezze magát. A szakértők szerint ma ez reális cél.

Az amerikaiak jellemzően életük jelentős részét arra szánják, hogy nyugdíjas éveikre félretegyenek. Ugyanakkor egyes pénzügyi szakértők figyelmeztetnek arra, hogy ez a takarékoskodás nem mindig elegendő a nyugodt és gondtalan időskorhoz. Például, ha egy ilyen befektetési portfóliót nézünk, amelynél a kifizetési ráta csupán 4 százalék, akkor évente mindössze 20 ezer dollárt (körülbelül 7,2 millió forintot) termelne. Ez az összeg sok esetben nem elegendő a mindennapi megélhetési költségek fedezésére, így valószínű, hogy az embereknek sürgősen hozzá kell nyúlniuk az alaptőkéhez.

Ha valaki aktívan dolgozik, a helyzet más megvilágításba kerül. Ilyenkor nem szükséges akkora összeget félretenni ahhoz, hogy az ember pénzügyileg stabilnak érezze magát. Az igazi anyagi biztonság három fő tényezőn alapul: a rendszeres, biztos jövedelmen, a kezelhető mértékű adósságállományon (hiszen sok amerikai gyakran hitelre vásárol nagyobb értékű tárgyakat), valamint a vészhelyzetekre szánt megtakarításokon.

Aki úgy gondolja, hogy biztosan milliomos lesz az életben, az a Z generációhoz tartozik - ők a legmagabiztosabbak

Ahogyan John Gillet, a Gillet Agency pénzügyi tervező cég alapítója és vezérigazgatója hangsúlyozta, a fiatalok számára ez egy elérhető célkitűzés, amelyben bíznak, hogy elegendő megtakarítást halmoznak fel nyugdíjas éveikre. Az áhított összeg, amely sok nyugdíjas számára a biztonságot jelenti, körülbelül egymillió dollár (kb. 360 millió forint) - ezzel már elérhető egy stabil anyagi háttér - mondta Gillet. "Ebben az esetben pénzügyi befektetésekkel biztosítható a szükséges, folyamatos jövedelem, hogy könnyebben átvészelhessük az esetleges egészségügyi kihívásokat. Természetesen az is előnyös, ha a társadalombiztosításunk is megfelelően van rendezve."

A Z generáció nagyobb lehetőségekkel és reménnyel vág neki az életnek. Bízik benne, hogy vagyonosabb lehet, mint az előző korosztály, részben technológiai tudásuknak és a mesterséges intelligencia korán megtanult alkalmazásának köszönhetően.

A digitális platformokkal való jártasságuk kifinomult befektetési, költségvetési és vállalkozási eszközökhöz biztosít hozzáférést - olyan erőforrásokhoz, amelyek a korábbi generációk számára sokkal kevésbé voltak elérhetőek.

Ami az idősebb generációkat illeti, a dolgok rosszabbul állnak. Ahogy az eredményekből kiderült, a 44 és 54 év közötti amerikaiak valamivel több mint negyede (27 százalék), illetve az 55 és 64 év közötti amerikaiak 25 százaléka nyilatkozott úgy, hogy jó úton halad nyugdíjas évei finanszírozása felé. A 45 és 54 év közöttiek 20 százaléka és az 55 és 64 év közötti amerikaiak 30 százaléka viszont úgy gondolja, hogy az aktív évek után még részmunkaidőben kell majd dolgozniuk.

Sok amerikai sajnos nem készül fel megfelelően a nyugdíjas évekre, mivel gyakran halogatják a hosszú távú családi költségvetés megtervezését. A szakértő szerint azonban a pénzügyi biztonság nem csupán a vagyon nagyságáról szól: "Fontosabb, hogy képes-e valaki eleget tenni a kötelezettségeinek, és hogyan birkózik meg a váratlan helyzetekkel."

A megélhetési költségek folyamatos növekedésével a gondtalan élethez szükséges pénzösszeg jelentősen megnőtt az utóbbi évtizedekben. A Z generáció tagjai a legoptimistábbak jövőbeli pénzügyi helyzetüket illetően, sokan közülük biztosak abban, hogy életük során milliomossá válnak. Ezzel szemben az X generáció és a baby boomerek sokkal pesszimistábban tekintenek a jövőre. Az amerikai nyugdíj előtt álló korosztály (45 és 64 év között) körében csupán körülbelül egynegyed érzékeli úgy, hogy elegendő megtakarítással rendelkezik majd időskorára.

Related posts