Egy 25 éves fiatal ember, ha okosan gazdálkodik a pénzével, és tudatosan fektet be, akár 85 éves korára képes lehet önerőből, hitel nélkül lakást vásárolni.


Diák vagy? Érdekelnek a pénzügyek? Gyere el mindössze egy ebéd áráért!

Budapest különböző kerületeiben a használt lakások négyzetméterárai akár háromszorosára is rúghatnak egy diplomás fiatal átlagfizetésének, ami azt jelenti, hogy ha valaki a jövedelmének negyedét tudja félretenni havonta, akkor elméletben - hitel nélkül - 60 évre lenne szüksége ahhoz, hogy összegyűjtse a pénzt egy 60 négyzetméteres lakás megvásárlásához.

Ha egy 25 éves fiatal egyedül szeretne megszerezni egy 60 négyzetméteres lakást Budapesten, akkor a jelenlegi átlagos jövedelem mellett a vételárat csak 85 éves korára tudná összegyűjteni. Ez a helyzet jól mutatja, milyen nehézségekkel kell szembenézniük a fiataloknak a lakáspiacon.

Természetesen ez csupán egy szélsőséges és kiragadott példa, hiszen az emberek általában az első lakásukat kisebb méretben szerzik be, gyakran hitel segítségével, és nem ritkán párban, közösen. A legjobb esetben a jövedelmük is folyamatosan növekszik. Mindezek ellenére a fenti példa jól illusztrálja, hogy az utóbbi időszakban mennyire elszálltak a lakásárak a jövedelmekhez képest.

Related posts