Donald Trump és Elon Musk is rávilágított a Transparency International működésére, ezzel felfedve a szervezet mögött rejlő ellentmondásokat.

"Micsoda abszurd helyzet! A Transparency International (TI) ismételten rávilágított arra, hogy a Korrupcióérzékelési Indexe mennyire képmutató" - emelte ki Kovács Zoltán a közösségi platformján. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár véleménye szerint ez a mutató csupán egy politikai eszköz, amelyet azok elleni támadásra használnak, akik bátran szembeszállnak a liberális világrend képviselőivel.
Ahogy a Magyar Nemzet már beszámolt róla Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy a Nézőpont Intézet kimutatta: a TI Korrupcióérzékelési Indexe egy politikailag motivált eszköz, amely elfogult, ellenőrizetlen véleményeken alapul, és semmilyen valós korrupciós adatot nem tükröz.
A mutató szerinti "legkevésbé korrupt országok" azok, akik a Transparency International legnagyobb finanszírozói, vagyis az olyan liberális vezetésű államok, amelyek kiemelkedő helyezést kapnak annak ellenére, hogy valódi korrupciós botrányok övezik őket - jelezte az államtitkár. Rámutatott:
Magyarország évek óta figyelmezteti a közvéleményt: külföldi érdekcsoportok egyes médiumokat és civil szervezeteket politikai eszközként használnak a társadalom befolyásolására. A nemrégiben napvilágra került adatok ezt minden eddiginél egyértelműbben bizonyítják - hívta fel a figyelmet Kovács Zoltán a közösségi oldalán.
A Magyar Nemzet már beszámolt róla, hogy az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) csendben támogatott 6200 újságírót és 707 médiumot világszerte köztük Magyarországon is.
- emelte ki a Nemzetközi Kommunikációs és Kapcsolatokért Felelős Államtitkár.
Bár a USAID-et eredetileg humanitárius és fejlesztési segítségnyújtásra hozták létre, azonban mára az egyik legbefolyásosabb médiatámogató szervezetté vált. A hivatalos nyilvántartások szerint Joe Biden elnöksége alatt az ügynökség számos, médiával foglalkozó NGO-t finanszírozott. Ezek közül sok valójában lobbiszervezetként működik, nem pedig független sajtóorgánumként. Ukrajnában például tízből kilenc médiumot a Biden-adminisztráció támogatott - ismertette Kovács Zoltán. Majd hangsúlyozta:
Samantha Power, az USAID vezetője 2023-ban Budapestre érkezett, ahol a Szabó Ervin Könyvtár falai között találkozott a magyar sajtóra összpontosító civil szervezetek képviselőivel. Noha a hivatalos közlemény szerint a találkozó fő témája a "szabad sajtó" volt, a háttérben egy sokkal inkább stratégiai megbeszélés zajlott. A résztvevők arról tanácskoztak, miként lehetne növelni az ellenzéki médiumok hatását és elérhetőségét amerikai finanszírozás segítségével – hívta fel a figyelmet az államtitkár.