Indul a kkv-k digitális fejlődését támogató hitelprogram - Behaviour! A program célja, hogy segítse a kis- és középvállalkozásokat a digitális átalakulásban, lehetőséget teremtve ezzel a korszerű technológiák és innovatív megoldások alkalmazására. Az új h


A Magyar Fejlesztési Bank az európai uniós társfinanszírozású, a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációs törekvéseit elősegítő Digitális Megújulás Operatív Program (DIMOP PLUSZ) keretében két új, 0 százalékos kamatozású hitelterméket tesz elérhetővé 34,7 milliárd forintos keretösszeggel - közölte a pénzintézet.

A közlemény alapján a kétféle konstrukció keretein belül összesen körülbelül 34,7 milliárd forint áll rendelkezésre. Ez a forrás különösen a digitális fejlettség alacsonyabb szintjén elinduló, kisebb léptékű fejlesztésekre fókuszáló vállalkozások, valamint a digitálisan érettebb és nagyobb volumenű projekteket tervező cégek számára nyújt támogatást. Érdemes megemlíteni, hogy a kért összeg felét vissza nem térítendő támogatás formájában is igénybe vehetik azok a cégek, amelyek nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkeznek.

Ez a lehetőség kiemelkedő jelentőséggel bír, mivel nemrégiben beszámoltunk arról, hogy a kkv-szektor digitális érettségét felmérő idei Digiméter kutatás eredményei azt jelzik, hogy a hazai kis- és középvállalkozások nem igazán haladtak előre ezen a területen. Pedig a cégek számára a digitalizáció ma már elengedhetetlen a fejlődéshez és a versenyképesség megőrzéséhez.

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 hiteltermék 27,8 milliárd forintos keretösszegéből a Budapesten megvalósuló projektekre 4,1 milliárd forint, míg a Budapesten kívüli fejlesztésekre 23,7 milliárd forint összértékű finanszírozás érhető el. Az egyes projektekre 3 és 20 millió forint közötti finanszírozás igényelhető. A hitelkonstrukciót a vállalkozások elsősorban olyan alapszintű, fejlett vagy közepesen fejlett szoftverek és felhőalapú szolgáltatások bevezetésére fordíthatják, mint a vállalati erőforrástervezési (ERP) és ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek, táv- és csoportmunka-támogató megoldások, vagy a mesterséges intelligencián alapuló technológiák.

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/B-24 hiteltermék keretösszege 6,95 milliárd forint, amelyből 1 milliárd forint a fővárosban megvalósuló projektek támogatására, míg 5,92 milliárd forint a vidéki fejlesztések finanszírozására áll rendelkezésre. A pályázók 20 és 200 millió forint közötti kölcsönt igényelhetnek a különböző fejlesztéseikhez. Ez a hiteltermék kifejezetten a digitalizáció előmozdítását célozza meg, beleértve a felhőalapú számítástechnikai megoldásokat, a mesterséges intelligencián alapuló innovációkat, valamint a nagy adatbázisok elemzésére szolgáló eszközöket. Emellett támogatja az Ipar 4.0 és a vállalati Internet Of Things (IoT) megoldások bevezetését is.

A programok részletes feltételeiről és kondícióiról az érdeklődők a www.mfb.hu weboldalon, valamint az MFB Pont Plusz fiókokban találhatnak további információkat - értesítette a közvéleményt az MFB.

Related posts